opalanie w soczewkach kontaktowych

Bezpieczne opalanie w soczewkach kontaktowych

Jako że za oknami lato, a więc i pogoda rozpieszcza nas wysokimi temperaturami, nie może dziwić to, że wielu z nas właśnie w tym okresie roku wybiera się na wakacje. Wszak nie ma chyba lepszego na to czasu. Jeśli nawet zostajemy w domu, to i tak weekendowe podróże wraz z przyjaciółmi nad pobliskie rzeki czy jeziora na pewno są nam dobrze znane. Jedni jadą tylko po to, aby popluskać się w orzeźwiającej wodzie, inni natomiast aby się poopalać, choć najczęściej korzystamy z obu tych form wypoczynku. Jak jednak kwestia opalania się odnosi do noszenia soczewek? Czy jest to możliwe, czy może lepiej jest tego nie robić? Za chwilę postaramy się na odpowiedzieć.

Opalanie w soczewkach

W zasadzie nie ma żadnych przeciwwskazań co do tego, aby opalać się w soczewkach. Niemniej jednak należy mieć świadomość tego, że podczas wysokich temperatur możemy doznać uczucia suchości i piasku w oczach. Warto jest w związku z tym mieć przy sobie krople nawilżające, np. Eye See Hyaluronate 0,1%. Podczas opalania możemy korzystać z nich wielokrotnie. Nie tylko zmyją one zanieczyszczenia, ale także pozostawią przyjemne uczucie ochłody.

Tylko w okularach

Noszenie okularów przeciwsłonecznych w dni, kiedy słońce atakuje nas z każdej strony, jest jak najbardziej normalne. Także i w czasie opalania powinniśmy z nich korzystać. Istotne jest to, że obejmują one całe oko, a nie tylko rogówkę. Inna kwestią jest już to, na jakie okulary przeciwsłoneczne postawimy. Większość z nas przy ich wyborze sugeruje się jedynie ceną, co na pewno nie jest najlepszym rozwiązaniem. O wiele lepiej jest postawić na okulary z wyższej półki, które mają wszelkie filtry.

Uwaga na kosmetyki

W czasie opalania korzystamy ze wszelkich mleczek i balsamów i jest to bardzo dobry pomysł. Należy mimo wszystko uważać, aby nie przedostały się one do oczu. Ich kontakt z soczewkami nie jest wskazany. Dlatego należy zamykać oczy, aplikując je na twarz oraz dokładnie umyć po takiej czynności ręce.

1 Comments

  1. Ja tam z opalaniem w soczewkach nie mam problemu, choć to prawda, że suchość może dać się nieco we znaki. Dziś to już jednak nie jest wielki problem.

Leave a Comment