soczewki w samolocie

Soczewki kontaktowe w czasie podróży lotniczych

Z podróży lotniczych korzystają dziś tak ludzie z pierwszych stron gazet, biznesmeni, jak i zwyczajni Kowalscy. Dziś w porównaniu do cen, jakie mielibyśmy jeszcze kilka lat temu, bilety są o wiele tańsze, a w związku z tym nie dziwi to, że coraz więcej osób z tego rodzaju transportu korzysta. Nie każdy jednak ma świadomość tego, że podróż lotnicza w soczewkach kontaktowych może nie być przyjemna. Jeśli chcemy uniknąć uczucia dyskomfortu, musimy stosować się do kilku zasad.

Suche powietrze

Przy podróżach lotniczych należy przede wszystkim pamiętać o tym, że powietrze w samolotach jest bardzo wysuszone, a wszystkiemu winna jest tutaj klimatyzacja. Z tego powodu należy pamiętać o zabraniu kropel do oczu, aby w razie potrzeby z nich skorzystać.

Płyn nawilżający

Niezbędny okazać się może także płyn nawilżający. Z jego zakupem większych problemów nie ma, ale musimy mieć świadomość tego, że w bagażu podręcznym możemy mieć tylko 100 ml płynów, a reszta znajdować się może jedynie w bagażu rejestrowanym. Na pewno doskonale sprawdzi się tutaj płyn Clean Active™ aqua o pojemności 80 ml.

Dodatkowa para i pojemnik

Niezbyt dobrym pomysłem jest udawanie się w dłuższą podróż bez zapasowej pary soczewek, czy też pojemnika. Nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy musieli z nich skorzystać, czy to z przymusu, czy też czystej przyjemności. Dlatego lepiej mieć te artykuły w bagażu i mieć gwarancję, że w określonej sytuacji będziemy mieć je pod ręką.

1 Comments

  1. Dodatkowo, wazne jest nawilzenie organizmu – podczas dlugiej podrozy warto duzo pic. Po dotarciu na miejsce, najlepiej jest wymienic soczewki na nowe.

Leave a Comment