soczewki dla alergików

Soczewki w sezonie alergicznym

Spory odsetek populacji cierpi dziś na alergeny i warto dodać, że w większości przypadków są to alergeny wziewne, a nie pokarmowe. W Polsce okres intensywnego ich działania zaczyna się wczesną wiosną, a kończy jesienią. Taki stan rzeczy na pewno nie służy osobom korzystającym z soczewek kontaktowych. Jak zatem wygląda kwestia noszenia soczewek w tym okresie? Czy da się coś na to poradzić?

Jakie soczewki?

Nie każdy rodzaj soczewek w tym okresie się sprawdzi. Najlepiej, jeżeli postawimy na soczewki jednorazowego użytku, a więc jednodniowe, których nie musimy pielęgnować, a na koniec dnia wystarczy je jedynie wyrzucić do kosza. W związku z tym, że użytkujemy je jedynie w ciągu dnia, nie musimy obawiać się tego, że na ich powierzchni będą kumulować się zanieczyszczenia. Co poza tym?

Krople nawilżające

Na pewno poza soczewkami jednodniowymi powinniśmy nabyć także krople nawilżające do oczu, płyny pielęgnacyjne do soczewek lub płyny spełniające obie te funkcje. Dzięki nim szybko przemyjemy wszystkie zanieczyszczenia, które się pojawiły na soczewce, a także zapewnimy oku uczucie komfortu i orzeźwienia. Koszt takich płynów nie jest wysoki, a więc na pewno każdy, kto decyduje się na soczewki, będzie mógł również pozwolić sobie na ich zakup. Wszak nasze zdrowie, a w tym przypadku zdrowie naszych oczu powinno być dla nas najważniejsze.

1 Comments

  1. Ja tam jestem alergikiem i wszelkie pyłki sprawiają mi problem, ale poprzez odpowiednie krople, jakoś noszenie soczewek mi nie przesadza.

Leave a Comment