soczewki dla dzieci

Soczewki kontaktowe u dzieci?

W związku z tym, że dzieci coraz częściej przesiadują przed komputerami przez wiele godzin dziennie, nie dziwi to, że wiele z nich ma problemy ze wzrokiem. Dziś wady wzroku korygować możemy już jednak nie tylko przy pomocy okularów, jak to miało miejsce wcześniej, ale także soczewek kontaktowych. Mimo wszystko nie każdy rodzic wie, kiedy jego dziecko może zacząć korzystać z soczewek. Jak zatem wygląda ta kwestia? Czy jest jakaś dolna granica wieku, od której można dziecku zalecić soczewki?

Bardziej praktyczna metoda korekcji wzroku

Dzieci są z natury dynamiczne i skłonne do nieuwagi. W związku z tym, noszenie przez nie okularów, często kończy się ich zbiciem lub zniszczeniem w inny sposób, co rodziców naraża tylko na kolejne koszta z tym związane. Tak więc wydaje się, że dzieci są jak najbardziej predysponowane do tego, aby nosić soczewki kontaktowe. Nad czym więc się zastanawiać?

Dojrzałość dziecka

Soczewki kontaktowe to w przypadku dzieci wielkie dobro i nie podlega to żadnym wątpliwościom. Mimo wszystko należy tutaj zauważyć, że ich użytkowanie wiąże się też z pewnymi obowiązkami. Mowa tu między innymi o zachowaniu podstawowych zasad higieny osobistej, jak i pielęgnacji samych soczewek. O soczewki, zwłaszcza przy zdejmowaniu i zakładaniu należy dbać, chroniąc je przed wszelkimi zanieczyszczeniami, które później mogą przyczynić się do infekcji oka. Nie da się jednak określić dolnej granicy wieku dziecka, któremu można zalecić soczewki. Wiele zależy tutaj od jego odpowiedzialności i tego, jak sumiennie wypełnia zlecone mu obowiązki. Jeśli uważasz, że twoje dziecko, jak na swój wiek jest odpowiedzialne, nie masz się czego obawiać.

Jaki rodzaj soczewek na dziecięcy początek?

Pozostaje jeszcze pytanie, jaki rodzaj soczewek będzie dla dziecka najlepszy. Nie ma cienia wątpliwości, że soczewki wielokrotnego użytku nie będą tutaj najlepszym pomysłem, gdyż zawsze istnieje ryzyko, że podczas ich pielęgnacji dojdzie do zanieczyszczenia. O wiele mniejsze tego typu ryzyko istnieje przy korzystaniu z soczewek jednorazowego użytku, a więc inaczej mówiąc jednodniowych. Te na koniec dnia umieszcza się w koszu, a z nastaniem kolejnego sięga się po nową parę. Jeśli zależy wam na praktycznych soczewkach jednodniowych wysokiej jakości, zainteresować was może między innymi model AirView HD Plus Daily.

Leave a Comment